Thursday, October 17, 2019

Sekcija egzistira od ponovnog pokretanja Gimnazije u Lukavcu 1994. godine i obuhvata učenike od prvog do četvrtog razreda. Članovi sekcije učesnici su u brojnim aktivnostima škole, u obilježavanju značajnih datuma, kao i u takmičenjima u Umjetničkom stvaralaštvu mladih u organizaciji Pedagoškog zavoda Tuzla. Recitatorska sekcija sarađuje i sa drugim sekcijama škole, posebno kada su u pitanju javni nastupi. U predhodnom periodu ostvareni su brojni nastupi članova sekcije i na lokalnom, općinskom i kantonalnom nivou. Učenici ove sekcije su, takođe bili i voditelji Centralne manifestacije u Umjetničkom stvaralaštvu mladih Tuzlanskog kantona, ali i kreator konferanse za ovu manifestaciju. Na ovim takmičenjima recitatorska sekcija je osvojila u predhodnom periodu brojne nagrade za recitale i recitacije.
"Ko ne shvaća poezije, ni ljubavi shvatit neće"
Učestvujemo na svim školskim i općinskim manifestacijama.
Ostvarili smo zapažane rezultate na kantonalnim takmičenjima.
Na krilima poezije nek` se ljubav vine.
Pridružite nam se i Vi!