Thursday, September 19, 2019

U okviru sekcije likovne kulture učenici dodatno razvijaju talente iz oblasti vizuelnih umjetnosti.
Aktivnosti sekcije podrazumijevaju, između ostalog, i učešće na konkursima (natječajima). Najzapaženiji rezultat u 2007. godini je rad Irme Ibrić, učenice III razreda, koja je na konkursu objavljenom od strane gimnazije "Meša Selimović" osvojila 2. mjesto.
Trenutno sekcija radi na pripremi scenografije za priredbu povodom predstojećih blagdana.
Likovna umjetnost je obavezan predmet koji učeniku omogućava univerzalnost likovnog jezika kao civilizacijske tekovine.
Sa ovim nastavnim sadržajem učenicima se pomaže da idu ukorak sa ranijim sadržajima, kako bi usvojili nova znanja, kreativnije razmišljali i djelovali.