Thursday, December 05, 2019
   
Text Size

Dan sestrinstva

U prostorijamaJU MSŠ Lukavac danas je obilježen Međunarodni dan sestrinstva.

Svečanom dijelu upriličenom u prostorijama škole predhodilo je niz aktivnosti koje su sproveli učenici u suradnji sa profesorima. U sklopu tih aktivnosti učenici su položili cvijeće na grob dr. Adolf Hempt i sestre Marije Hempt, mjerili građanima pritisak i šećer u krvi ispred tržnog centra Konzum, posjetili DZ Lukavac te uzeli učešće u obilježavanju godišnjice 212 oslobodilačke brigade. Centralnoj svečanosti su pored učenika i profesora prisustvovale medicinske sestre/tehničari iz DZ Lukavac, načelnik sa saradnicima, kao i donatori i prijatelji škole. Svi prisutni su izrazili zadovoljstvo dosadašnjim radom škole te obećali dalju podršku i suradnju na planu poboljšanja uslova i kvaliteta nastave u našoj školi.